Prezntujemy pilarkę panelową do cięcia materiału o maksymalnych wymiarach 3200 x 3200 mm, to idelane rozwiązanie dla każdego który ma do pocięcia na prostokątne formatki duże ilości płyty meblowej. Piła panelowa umożwia cięcie w pakietach (90mm) oraz pojedynczych płyt.
Stalowa, żebrowana i odprężana konstrukcja dwuramienna gwarantuje zachowanie wieloletniej precyzji obróbczej.
Zaawansowane sterowania z przejrzystym interfejsem spełniające oczekiwania doświadczonych użytkowników.
Obrabiarki wyposażone wyłącznie w komponenty najwyższej jakości, znanych i uznanych na rynku marek gwarancją niezawodności.
System sterowania | wieloosiowy interpolator czasu rzeczywistego, z aktywnym prognozowaniemtrajektorii, komunikacja LAN, EtherCat, czas próbkowania poniżej 2ms,mapa korekcji, śledzenie końca narzędzia RTCP, zdalny dostęp serwisowy |
---|---|
Pole robocze | X: 2500-12000 mm, Y: 1300mm, 1600mm, 1900mm |
Prześwit osi Z | 300-500 mm |
Układ napędowy | serwonapędy Omron z protokołem EtherCat, X, Y listwy helikalne hartowaneszlifowane w klasie dokładności 6, oś Z śruba kulowa w klasiedokładności 5 |
Łożyskowanie liniowe | szyny trapezowe, Bosch Rexroth 25 |
Prędkość przejazdów | do 80 m/min |
Przyśpieszenia | do 1G |
Rozdzielczość programowa | do 0,0001mm |
Dokładność pozycjonowania | 0,01 mm |
Napęd bramy | obustronny master/slave z korekcją kąta bramy |
Elektrowrzeciona | 8 kW do 20 kW zasilane falownikiem (opcjonalnie: 5-osiowe) |
Stożek narzędziowy | ISO30 lub HSK63 ER32 |
Maksymalne obroty elektrowrzeciona | 24000 obr/min |
Konstrukcja | stalowa spawana, żebrowana, odprężana, precyzyjnie obrabiana |
Rodzaj stołu | belkowy |
Opcje wyposażenia |
|
Wychodząc na przeciw klientom we współpracy ze sprawdzonymi partnerami projektujemy i dostarczamy do zakładów produkujących meble tapicerowane maszyny specjalnego przeznaczenia.
Przykładem może być tu maszyna do produkcji klinów - trójkątów służących do mocowania nóżek
Cięcie, wiercenie, nabijanie nakrętek kłowych w jednym nie przerwanym procesie - w pełni automatyczne rozwiązanie.
Zrobotyzowany system zbijania elementów stelaży meblowych oferuje elastyczność, szybkość i prostotę.
Robot do zbijania elementów stelaży eliminuje pracochłonną i ciężką pracę jaką jest obsługa zszywaczy. Robotyzacja stanowiska zapobiega urazom przy pracy, daje pełną powtarzalność produktów oraz zwiększenie wydajności bez konieczności zatrudniania nowych pracowników . By obsługiwać nasze stanowisko nie ma potrzeby posiadania doświadczenia w robotyce czy inżynierii.
Siłą zrobotyzowanego systemu zbijania elementów stelaży meblowych jest jego elastyczność. Możliwości przybijania zszywek są nieograniczone, ponieważ każdą zszywkę można dowolnie i precyzyjnie ułożyć w dowolnym miejscu. Możliwość używania 3 rodzajów zszywaczy jednocześnie jeszcze bardziej przyspiesza produkcję i zwiększa wszechstronność stanowiska. Opcjonalnie możemy dla Ciebie wyposażyć robota w wiertarkę która umożliwi wykonanie otworów w zbitym już stelażu.
Stanowisko składa się z robota 6 osiowego wyposażonego w 3 zszywacze automatyczne z stołów montażowych skośnych na szablony oraz kompletnego systemu bezpieczeństwa składającego się z ogrodzeń ochronnych i kurtyny świetlnej.
AUTOMATYCZNA OKLEINIARKA CASADEI 550 CRT - MADE IN ITALY
SZYBKOŚĆ PRACY 9 M/MIN
GRUBOŚĆ PRZYJMOWANEJ OKLEINY 0,4 – 3 mm
GRUBOŚĆ PRZYJMOWANYCH PASKÓW Z DREWNA Do 5mm (ręczne podawania)
GRUBOŚĆ OKLEJANYCH PANELI 10-50mm
MINIMALNA DŁUGOŚĆ OKLEJANEGO PANELU (DLA STANDARDOWEJ GŁOWICY) 110mm
MINIMALNA SZEROKOŚĆ OKLEJANEGO PANELU 70mm
SYSTEM STEROWANIA Z WYŚWIETLACZEM 10”
AGREGAT DO WSTĘPNEGO FREZOWANIA
ZESPÓŁ KLEJĄCY EVA/PUR
AGREGAT DO OBCINANIA OBRZEŻA Z TYŁŁU I Z PRZODU
AGREGAT DO FREZOWANIA OBRZEŻA Z GÓRY I Z DOŁU
AGREGAT DO ZAOKRAGLANIA NAROŻY
AGREGAT CYKLINY PROMIENIOWEJ
AGREGAT CYKLINY KLEJOWEJ
AGREGAT POLERUJĄCY
KOPIAŁ DO NESTINGU
JEDNOSTKA NATRYSKUJĄCA PŁYNY ANTYADHEZYJNE NA WEJŚCIU
ZESPÓŁ NATRYSKU ŚRODKA CZYSZCZĄCEGO NA WYJŚCIU
LAMPA PODCZERWIENI
WEWNĘTRZNE OŚWIETLENIE LED
Frezuj i wierć kilka razy szybciej niż konkurencja!
Pierwsza na świecie maszyna do obróbki płyty meblowej z napędami liniowymi
Firma Kimla jako jedyna w Polsce projektuje i produkuje wydajne oraz szybkie, a jednocześnie stabilne i proste w obsłudze urządzenia CNC oparte o technologie napędów liniowych. Pozycję lidera osiągnęliśmy dzięki twórczym projektom, skuteczności działania i imponującej dynamice rozwoju. Na pozycję tę wpłynęła także nasza przyjazna, pełna szacunku postawa wobec klientów, których zadowolenie i satysfakcja są dla nas wyznacznikiem rozwoju. Nasze bogate doświadczenie zdobyliśmy, realizując od 25 lat zaawansowane projekty. Maszyny do drewna i materiałów drewno pochodnych z serii WOOD to urządzenia klasy przemysłowej przeznaczone do 3 zmianowej pracy. Doskonała konstrukcja, kontrola jakości na każdym etapie produkcji oraz użyte do budowy maszyn najwyższej klasy podzespoły dają gwarancje niezawodności i wysokiej precyzji.
Optymalizerka to maszyna przeznaczona do bardzo dokładnego cięcia poprzecznego desek (pojedynczo i w pakietach), kantówek, listewek, obłogów i innych. Klienci potwierdzają znaczny spadek ilości odpadów wynikający z zakupu optymalizerek z serii OWD. Jest to spowodowane bardzo dobrze dopracowanym algorytmem optymalizującym, powstałym przy ścisłej współpracy z naszymi klientami. Posiadamy w opcji specjalny program do cięcia dębu – Rustical, dzięki któremu udaje nam się zachować wybrane, pożądane sęki.
Z poziomu oprogramowania wpisujemy na jaką wysokość ma wysuwać się piła podczas cięcia. Zmniejszenie wysokości pracy piły powoduje znaczne przyspieszenie cyklu cięcia.
Powtarzające się zestawy list cięć, możemy zapisywać w pamięci w postaci formuł. Zapisujemy nie tylko listę długości elementów i ich ilości, ale również numery segregatorów, parametry cięcia (prędkości piły, popychacza, podrzutu), parametry optymalizacji. Receptury, w których określiliśmy ilości listew różnych długości (w przypadku kiedy receptura jest np. listą elementów 1 mebla), możemy wgrywać z określeniem krotności. Pozwala to na uniknięcie błędów przy wpisywaniu długich list cięć i skraca czas rozpoczęcia pracy.
Definiujemy stałą wartość przycięcia początku w mm. Jeśli listwa, którą operator podaje ma wadę większą niż zadana stała wartość przycięcia początku, wystarczy kredką fluoroscencyjną zaznaczyć gdzie kończy się ta wada. Maszyna pominie przycięcie początku i wytnie w miejscu zaznaczenia i rozpoczyna optymalizację z tego miejsca. Wartość przycięcia początku jest edytowalna.
W programie optymalizacyjnym możemy wybrać wielkość dopuszczalnego odpadu w dziesięciu stopniach. Osobno dla pierwszej i drugiej klasy. Jeśli ustawimy wartość tego parametru na 0, wówczas maszyna będzie wycinała więcej krótkich listew z listy cięcia, aby jak najszczelniej wypełnić odcinki między wadami i wyprodukować jak najmniej odpadu. Jeżeli ten parametr będzie miał większą wartość, wówczas maszyna wybierze z listy więcej długich elementów koszem większego odpadu.
Wyłączenie tej funkcji spowoduje pomijanie cięcia tam gdzie to nie jest to konieczne, w efekcie maszyna tnie szybciej i oszczędza piłę.
Określamy przesunięcie cięcia do środka wady o zadaną długość osobno dla lewej i prawej strony. Funkcja szczególnie przydatna i opłacalna przy optymalizacji drogich gatunków drewna. Powoduje znaczne zmniejszenie ilości odpadów.
Istnieje możliwość rozszerzenia programowego o rozbudowane statystyki. Zawierają one informacje o: czasie pracy maszyny na wszystkich zmianach (czas pracy maszyny liczony jest jedynie podczas pracy popychacza – oznacza to, że znamy realny czas pracy), ilości listew w poszczególnych długościach, wyliczenia procentowe wykorzystania materiału (ilość odpadu). Jest możliwość przesyłania statystyk na dowolną ilość komputerów klienta.
Po zdefiniowaniu parametrów optymalizacji możemy wykonać test optymalizacji. Maszyna zeskanuje podany materiał i na wyświetlaczu graficznie oraz tabelarycznie zostanie zobrazowany proponowany przez maszynę podział listwy. Jeżeli nie osiągnęliśmy pożądanych rezultatów, po wciśnięciu przycisku „nie tnij”, możemy zmienić parametry cięcia i ponownie wykonać test na tym samym materiale. Gdy ustawienia dadzą satysfakcjonujący efekt optymalizacji, przystępujemy do pracy.
Jeżeli przejście z pierwszej do drugiej klasy jakości odbywa się bez wady pomiędzy klasami (np. oflis), wówczas odpad z pierwszej klasy nie zostanie odcięty przed rozpoczynającą się gorszą klasą, lecz zostanie wydłużony odcinek gorszej klasy o ten nieodcięty odpad, którego jakość jest lepsza niż jakość materiału w drugiej czy trzeciej klasie.
Standardowo maszyna dostarczana jest wraz ze stołem sortującym z pięcioma wybijakami. Przy wpisywaniu kolejnych długości w liście cięć możemy zdefiniować, który wybijak ma daną długość wybić na blat magazynujący. Dostępne są następujące tryby wybijania: pojedynczy; na przemian, gdy dany wymiar jest produkowany w dużej ilości, możemy wybijać go na przemian na dwóch różnych wybijakach, aby nie zapełnić w krótkim czasie miejsca na blacie magazynującym; zdublowany, długie elementy możemy wybijać dwoma wybijakami jednocześnie, aby uniknąć krzyżowania się materiału.
Skontaktuj się z nami:
tel. +48-699-715-017
email: biuro@smart-factory.com.pl